18

Për dashurinë mund të ndodhin shumë. Edhe nga ato më dramatiket. Kjo ka ndodhur me një djalë dhe një vajzë në Greqi.
Ajo, 17 vjeçe, dhe aspak e bindur në dashurinë e tij.
Ai 22 vjeç dhe i marrosur keq pas saj.
Por ndjenja e tij ishte larg vëmendjes së adoleshentes që nuk e përfilli duke e paguar shtrenjtë.
Adoleshentja 17 vjeçare, emigrante nga Shqipëria, ka mbetur e plagosur rëndë pasi u qëllua me thikë nga djaloshi pesë vjet më i madh se vetja, komunikoi sot zyrtarisht Policia e Greqisë.
Vajza 17 vjeçe, gjendet në spital nën kujdesin e mjekëve, në situatë kritike.
Policia thotë se ka arrestuar të dyshuarin e krimit, një djalë 22 vjeçar nga Shqipëria.
Nga hetimet që publikoi sot policia, një ditë më parë, në Krisopulis, lokalitet në Kavala, 22 vjeçari shqiptar, ka rrëmbyer një thikë dhe me të ka qëlluar në fyt adoleshenten shqiptare, shkruan Noa.al.
“I riu qëlloi me thikë në fyt të miturën pasi më herët i kishte shprehur disa herë dashurinë dhe nuk kishte gjetur mbështetje prej saj. Në momente gjaknxehtësie ka nxjerrë një thikë dhe e ka goditur”, – tha policia lokale. Menjëherë pas krimit, i riu u zhduk në drejtim të paditur. Por disa orë më vonë është arrestuar nga policia lokale.

Jep komentin tuaj

te komentuar

Kosova.Today.Online.News
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2014!