Bota që e shihni përreth mund të mos jetë asgjë më shumë se vetëm një ...

Shefi i Fiat Chrysler Automobiles, Sergio Marchionne, ka konfirmuar se kompania e tij do të ...

BotaShqip

10
SHOWBIZ

Dhurata Dora është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Këngët e saj gjithmonë shndërrohen në hite duke arritur edhe klikime të mëdha në kanalin “Youtube” ...
Comments Off on A e dini emrin e vërtetë të Dhurata Dorës?
9
VIDEO KURIOZITETE

Në kopshtin pas një shtëpie në Minnesota të Shteteve të Bashkuara, ka hyrë një dhelpër për të lozur me qenin e familjes. Pasi kanë luajtur për pak kohë, ...
Comments Off on Dhelpra e çuditshme që tingëllon sikur zog (Video)
8
VIDEO KURIOZITETE

Në Malajzi një këngëtarë i cili bënë muzikë rrugëve të qytetit, nuk arriti të mbledhë këtë herë shikues e as dëgjues së muzikës së tij, megjithatë nuk u ...
Comments Off on Kur të gjithë injorouan muzikën e tij, katër mace u bënë audienca (Video)
8
VIDEO KURIOZITETE

Bletët njihen si shumë punëtore dhe të zellshme, por kjo video që po qarkullon në internet ka lënë me gojë hapur miliona njerëz. Në video shihet një bletë ...
Comments Off on Shikoni si bleta e zellshme largon gozhdën nga muri (Video)
7
VIDEO KURIOZITETE

Një familje në ‘North Carolina’ ishin zgjuar nga gjumi në ora 5 të mëngjesit pasi kishin dëgjuar disa zhurma të çuditshme dhe kishin gjetur në kuzhinë një ari ...
Comments Off on Zgjohen nga gjumi dhe në kuzhinë e shohin ariun duke vjedhur karamele (Video)
6
VIDEO KURIOZITETE

Kjo gjë ka ndodhur në Kinë, një njeri me një karrocë të vogël ka përdorur një qen edhe më të vogël për transport. Ky filmim është bërë me ...
Comments Off on Nuk mund të besoni se si ky qen i vogël e tërheqë këtë njeri (Video)
5
VIDEO KURIOZITETE

Ndeshja e futbollit ndërmjet filozofëve, është një skeç i cili zhvillohet në stadiumin olimpik në vitin 1972 ndërmjet filozofëve grek dhe gjerman. Në ekipin gjerman luajnë Leibniz në ...
Comments Off on Futboll filozofësh, ja si fiton Greqia ndaj Gjermanisë (Video)
59
LAJME SHQIPERIA

Zyra e Shtypit e Kryeministrisë ka reaguar sërish pas lajmeve të publikuara në lidhje me identitetin e personit të arrestuar në Greqi, që pretendon se është shofer dhe ...
Comments Off on Kryeministria reagon sërish, publikon emrin e shqiptarit të arrestuar në Greqi

Komisioni Evropian ka rekomanduar sot liberalizimin e vizave për Kosovën. Ndërsa, këtë të drejtë qytetarët e Kosovës pritet ta gëzojnë pas tre muajve. Këtë e ka bërë të ...